driftmag
auto

AUTO: Guolis Gražuolis

komentarai 54

Kažkada rodėm iš siaubiako pabėgusį ir plačiai prabėgusį golfuką. Dabar atėjo laikas kitam, visiškai kitokiam ir priešingam – Guoliui Gražuoliui iš svajonių šalies. Pora paveiksliukų ir pora klausimų – atsakymų.

-Kokia buvo pirmoji tavo mašina ir kada susidomėjai Volkswagenais?
-Pirmoji buvo BMW e30, bet laaabai trumpai. Supuvo galiniai stakanai nuo sportavimo.
Tad oficialiai pirmąja mašina laikau Golfą – buvo griebtasi plono šiaudo ir už pirmą algą ieškota ekonomiška mašina. Sužinojau, kad draugas parduoda 1.6 Golfą, „užparinau“ tėvą, kad man jos tikrai reikia ir įsigyjau. Nebuvau su ja pravažiavęs net iki tol kol Regitroj jau ji priklause man – kažkuo šitas automobilis mane patraukė ir nebuvo svarbu, ar jis išvis važiuoja. Pamenu, jau tada buvo „belekoks“ drop‘as (spėju, tas drop‘as ir buvo kabliukas visų tolimesnių mano darbų su ja). Beje, visa tai įvyko prieš 4 metus.

-Kodėl pasirinkai kone populiariausią modelį Lietuvoje – VW Golf? Ir kaip kilo idėja iš tautos automobilio padaryti vieną išskirtinesnių eksponatų visoje šalyje?

-Gan populiarus automobilis buvo vienas iš pagrindinių argumentų, kodėl jį pasirinkau. Dalių pirkti pilna, tiek originalių, tiek taivanskų, tiek italskų ar kokių dar –alskų. Eksploatacija sakyčiau itin pigi ir lengvai įkandama 12-okui, studentui ar bedarbiui. Kuro atžvilgiu drįstu sakyti, kad auto nėra ėdri, kas būtent šiomis dienomis aktualu beveik visiems.

Padaryti tokį Golfą, koks jis yra dabar, nebuvo vaikystės svajonė. Būdamas 10-oku ar pan., pasakiau draugui, kad ko jau ko, bet ANTRO GOLFO aš niekad nevairuosiu. Ir še tau boba dešimtine, penkti metai jau lekia ir vis dar nesigailiu.
Dėl išsiskyrimo iš minios ilgai mąsčiau, būriau kavos tirščius, mojau burtų lazdelėm, kad sužinoti, kaip tai padaryti su tautovežiu. Ir visi burtai rodė visų kelių pradžią – internetą. Galvoju, turi juk nete buti kažkoks klubiukas. „Pagooglinus“ Golf klubus, patį pirmąjį parodė Golf-Corrado klubą. Užėjau, patiko, sudomino…

Toliau beveik visas respect’as už esamą rezultatą manau turėtų eiti jiems, nes prieš prisijungiant prie šio klubo bendruomenės Golfas atrode maždaug taip: išblukusi raudona spalva, drop‘as, auksiniai ratai, neoniniai angelės akiniai (angel eyes), šviečiantys skirtingais atspalviais, lakuotos galinės lempos, tragiškai „niaukti“ langai ir juosta ant priekinio stiklo nuo saulės, už kurią vis reikėdavo mokėti baudas. Taip, tomis dienomis stengiausi būti kitoks, bet kaip dabar supratau, aš kaip tik ir buvau ta dauguma, dėl kurios Golf mk2 ir yra susidaręs nekokią reputaciją. Bet… Kuom ji ne mašina?

-Kodėl susižavėjai euro style’u (mint’u, fresh’u, cool’u, etc.)?
-Na, manau mint‘as yra kur kas praktiškiau, iš jo visada suspėsi padaryti žiurkę. Du metus važinėjau su paprastu mk2, o ir pirkdamas Golfą rinkausi kuo mažiau supuvusį. Nebuvo nė minutės, kad pagalvočiau apie kažkokius dažymus ar pan., man ten „pievos miškas“ buvo. Bet kažkaip šovė topinė idėja, kai pervažiavus per balą man sušlapo kojos!
Galvoju wtf? O pasirodo, atsidarė slenksčių „kantai“. Va tada ir prasidėjo…

Kam teplioti ir virinti slenksčius, jei galima pavirinti ir pateplioti visą mašiną? Mėnesį mąsčiau, ar keisti spalvą, ar ne (turiu omeny tokį keitimą, kai reikia perrašyti dokumentus). Tada su tėvo pagalba visgi nusprendžiau, kad paliksiu raudoną, bet tada dar apie mėnesį rinkausi „naują“ spalvą, dėl kurios esu labai patenkintas. Vienu žodžiu, pradinė rekonstrukcija (paruošimas, virinimas, perdažymas) labai neskubant užtruko apie 4 mėnesius, užtat vieną birželio vakarą išlindau su shiny balls’ais!

Reziume, manęs rūdys nevež, jaučiu paranoją jų atžvilgiu.

-Važinėji su šiuo auto tarsi su Škoda (ir į darbą, ir į sodą), ar čia visgi „fun car’as“?
-Na, kaip čia pasakius, man Golfas yra kasdieninė mašina, tačiau į darbą važiuoju kaip i šventę, tai galima sakyti, kad jį naudoju kiekvieną dieną sekmadieniniais tikslais. Golfas nėra mano darbinis arkliukas, tačiau su juo labai smagu sukti mylias, tai – tarsi liga.

-Kaip reikalai su dugno detalėmis ir ypač priekiniu lip’u? Dažnai jie paragauja asfalto ar gulinčių policininkų skonio?
-Į lip‘ą nekreipiu dėmesio jau seniai, jis nemirtingas (gali nuimti, sulankstyti, įsidėti į kišenę ir nueiti, o prireikus vėl „užmesti“ ant mašinos). Kur kas svarbiau yra nenuplėšt galinio balkio, benzo bako, duslintuvo, nepamesti karterio, šakių , stabilizatoriaus, slenksčių, ir aplamai dugno. Tačiau kai įgyji skills’ų, jau būni karalius – per 4 dėvėjimo metus kuo toliau, tuo mažiau randu neįvažiuojamų kelių, ir kuo toliau, tuo rečiau kažkur užkliūnu.

-Papasakok apie savąjį mint’ą. Kas jam jau padaryta, yra daroma ar bus gaminama ateityje?

-Manajam padaryta jau viskas. Na, nebent liko persiūti saloną pagal mano svajonę, tačiau ne dabartiniam kišenės turiniui tai skirta.

Pakeista viskas: kėbulo spalva, ratai (ne vienas komplektas), variklis (1.8 dabar), salonas, atnaujinta stabdžių sistema, pakaba. Žinoma, nėra ten priburta kosmosinių rodmenų kažkokių, bet visai neseniai viskas buvo pakeista naujom kokybiškom dalim – vienu žodžiu, refresh’inomės. Keista, bet kai pagalvoji, net stiklai visi pakeisti.

-Ir pabaigai – klausimas jau ne apie Golfus. Pasiliksi šitą egzempliorių, ar galvoje jau sukasi kažkas kito?
Šį golfą sugalvojau parduoti, nes, kaip ir minėjau, jam padariau jau viską. Galbūt išsisėmiau, o gal tiesiog TIK važinėti tampa truputį nuobodu. Dar šiuo metu su draugo pagalba restauruojam Jetta mk1, tad Golfas eina i antrą planą. Iš tikrųjų, jei norėčiau ir galėčiau, tai daug reikalų dar turėčiau su Golfu. Iš kitos pusės – jei niekam jo nereik ir niekas jo nenupirks, pavasariui bus šiokių tokių pasikeitimų: pilna GTI apdaila, originalūs slenksčiai su platesnėm plastikinėm arkom, garaže jau guli ir laukia įtalpinimo galinė Corrado dviejų vietų sėdynė su „staliuku“ per vidurį (priekinės Corrado sėdynės jau apie metus pas mane puikuojasi), taip pat turėtų kiek padidėti AG skaičius.

Beje, dar apie sėdynes – vienintelis dalykas, kuris Golfe buvo neišbaigtas gamyklos – tai rachitinė sėdėjimo poza standartinėse „C“ komplektacijos sėdynėse. Ypač aktualu asmenims virš 180 cm ūgio… Kaip ten sakoma? VOLKSWAGEN – DAS AUTO!

Ateičiai turiu minčių su VW Caddy 95‘ arba Golf mk3 cabrio: air ride‘as, euro style ir etc… Bet čia vėliau dar pasapnuosiu.

Komentarai 54

malas sausio 26, 2011, 00:04

nice! pagaliau straipsniukas po tokios ilgos pertraukos :)
įdomu būtų išgirst apie performance :) ar ten ta anga oro paėmimo yra tiesiog, nes nebuvo lempos pirkt? :)

lape sausio 26, 2011, 00:23

skyle gal kazkiek oro ir paduoda daugiau bet siaip jos nera del „stiliuko“ o lempa yra garaze :)

performane?
after marketo apart „green’o“ kaip ir nera :D is 1.8 ipurskimo nuimtas krabas su purkstukais, uzdetas 1.8 karbas (surinktas is triju skirtingu) su 1.8 veleneliu ir siaip pilnas rebuild’as variklio padarytas. na ismetimas dar 50mm visas

Roolingen sausio 26, 2011, 01:09

Nesu koks ekspertas, bet man rodos čia bandyta laikytis clean stiliaus, o ta išimta lempa iš rat stiliaus.. pjaunasi biškiuka. Kažkodėl mano nuomone su lempa daug gražiau/tvarkingiau atrodytų. Išoriškai tai fainas!

Andrius sausio 26, 2011, 02:24

labai grazhi spalva! kai pamaciau shita golfa pirmakart uzhsimaniau lygiai tokio pat. nuo tos dienos man pradejo patikt senesni volkswagenai :)

Voriukas sausio 26, 2011, 09:15

Nuotraukose nieko nesimato. Nei dropo. Tik fotošopas, vėl ta pati vieta. Baisesnį golfą padarė nevykelis fotografas…

vidas @ driftmag sausio 26, 2011, 09:37

:))

lape sausio 26, 2011, 10:24

del dropo isivaizduokit kad cia air ride’as :D

Emilis sausio 26, 2011, 12:16

Iš lauko grazus,bet vidus tai nepasakyciau,kad jis jau toks isbaigtas kai sako savinimkas

Jons sausio 26, 2011, 12:32

Fotografui rankas nukapoti, net mano brolis 8 metu graziau nufotkintu… nafik tas dramblys? nafik tie pauksciai? kitos vietos negalejote parinkti????

Zilva sausio 26, 2011, 12:38

PERFORMANCAI-nieko
afigieni modai :DDD

waskö sausio 26, 2011, 13:07

vidasitas, animal planet isivede :)

vidas @ driftmag sausio 26, 2011, 13:45

wasko, inspirational shit :))
http://www.youtube.com/watch?v=pAwR6w2TgxY

lape sausio 26, 2011, 14:06

O ko

Vhytas sausio 26, 2011, 15:05

Alice in the drug land :D patiko

Narikas sausio 26, 2011, 16:25

davai STUMIAM viens ant kito :DD

Bandito sausio 26, 2011, 18:31

gay. really really gay

Paolo sausio 26, 2011, 19:57

Guolis gražus tikrai:) O dėl foto,tai ir man nelabai..Galėtų fotkės būt netūralesnės,nes šitam MK2 pagal mane fonas nesiderina toksai.

Paolo sausio 26, 2011, 20:00

http://www.autogidas.lt/skelbimai/volkswagen-golf-gt-hecbekas-1987-0120301021.html

Čia foto gražesnių yra ;p

as sausio 26, 2011, 20:02

velnias, gražus daiktas, bet jau nuotraukos…….

Kostas sausio 26, 2011, 23:35

Lyg tų folksvagenų dar gatvėse mažai yra.Tuoj atpilsiu… :(

Karlas sausio 26, 2011, 23:50

Kostas <<< parodyk nors 3 tokius duociau y kepure prisikt

Karlas sausio 26, 2011, 23:50

tokio tvarkingo kad nebutu prie ko prisikabint ir tiek rupintusi yra vienetai :)

Martynas.mart sausio 27, 2011, 15:11

gavnavozas kaimo :D

SKYX sausio 27, 2011, 16:27

golfvagen :-D ko cia keltis?

lape sausio 27, 2011, 16:41

martai gausi žuvį :D

Jonas Basanavičius sausio 27, 2011, 19:20

Guolis lieka guoliu,koks jis ten bebūtų…

Giedrius sausio 27, 2011, 20:17

Gražus prižiūrėtas golfas :) Smagu kai toks pravažiuoja, visad atkreipia dėmesį, ko daugiau reikia ? :)

Edas sausio 27, 2011, 22:20

golfas tikrai geriau uz kazkokia citruxa, trbt del to golfu daugiau ir yra. Bet uz 7 gabalus tai tikrai ne golfa pirkciau, nebent koki turbinini su koilas, naujai oda persiutais lopsiais ir dar kokiu ziauru momo vairu.

Povilas sausio 27, 2011, 23:39

Edai iseik is gimtadienio, balionus gali palikt

Edgaras sausio 27, 2011, 23:52

Edai svarbiausia tau ziuriu MOMO vairas :DDDD Apie golfa,zmogus pridejo siek tiek ranku ir gavosi tikrai grazus golfas,o ko daugiau reikia? Didziausiu lietnyku? Kurie vos telpa ir eda arkas? Visu niauktu langu? I kad muzonas belekaip plaktu? O cia tada butu jau golfas :DDD Cia susidariau tokia nuomone pasiskaites kaikuriu zmoniu komentarus.Peace ;)

lape sausio 28, 2011, 00:11

edai, tame skelbime tau skirta eilute yra 11-a nuo galo

man patinka lietuviai, jie niekad nepasikeis :D

JOmaJO sausio 28, 2011, 08:33

man patinka golfu turetojai-pyderai.jie irgi niekad neasikeis:D

vidas @ driftmag sausio 28, 2011, 08:57

linkėjimai trolliui profesionalui iš 193.219.10.130!

http://www.driftmag.lt/media/futured/trollis.jpg

juodaragis sausio 28, 2011, 10:18

Sauniai ;) laukiam jettos pasirodymo :)

Edgaras sausio 28, 2011, 16:54

Tokiam kaip jomajo tai banana reiktu duoti ;)

Edgaras sausio 28, 2011, 16:57

Ir jomajo keli zodeliai tau ;) Tu pirma sulauk pilnametystes,issilaikyk teises ir tada sakyk apie golfus ar dar ka nors,nes itariu tu dar gerokai nesubrendes 14-15metu berniukas :)

Lape sausio 28, 2011, 22:51

=D kna*ui kai cia linksma daros.=D

Karlas sausio 30, 2011, 15:47

100% patys nieko gero neturit ir stumet ant tikrai iskirtinio golfo :D

lape sausio 30, 2011, 21:12

nekreipk demesio ir nebesigilink. :) man tai aisku kas cia stumia visad tokiu yra ir bus :) masina ne jiem darau o sau taip kad.. :) kuod augiau kreipia demesi tuo geriau man :D

Edgaras sausio 31, 2011, 15:32

Kuo daugiau visi stumia ant tokiu auto tuo man daugiau nuotaika kelia tikri lietuviai :)

Edas sausio 31, 2011, 19:05

golfui visa vaziuokle persirinkau uz 1400lt nu tai galim paskaiciuot: golfas 500lt, ratu platinimas 280lt, perdazymas 2000lt garaziuke kokiam, balti posukiai po 20lt, lempu lakas 10lt, dusle 300lt. Krc duagiausiai jis vertas 5000lt.

Edas sausio 31, 2011, 19:05

siaip visai nk golfas, bet per brangus

djdgj vasario 1, 2011, 09:19

ta viena aky uzpuliavusia „isvalyt“, ir kepures nuo palanges nuimt (labai zostkos), o visa kita ok, grazu.

lape vasario 2, 2011, 08:52

edai biski nusiskaiciavai su savo garaziuke „garaziuke“.
kokiu dar ratu platinimas? :D LOL

Egis vasario 2, 2011, 17:09

Golfas šaunus, aišku nuotraukos tikrai neparodo tikrojo jo grožio ir švarumo, gal todėl kaimietukai ir pyksta ant šito gogio. Tačiau lapiau, nevaryk ant lietuvių kokie jie tupi, pats lietuvis esi :)

Povilas vasario 2, 2011, 23:29

Edai, ratai siti ~400 euru kainuoja, pagooglink ebayi Smoor Roadster :)

O dabar grisk prie savo Need For Speed ir toliau kalk milijonus ir raityk drifto sniurus !

lape vasario 3, 2011, 14:42

ant lietuviu as nepykstu bet jie visad pasizymejo savo specifiniais budo bruozais :)

baigiam vapse cia varyt vieni ant kitu, ne to susirinkom :)

tiesiog egi labai pavirsutiniskai primetei viso golfo kaina :) kur kas didesne savikaina, o skelbime as net nebandau savikainos gauti.

bobis kovo 18, 2011, 17:52

Driftmag+golf-performance=fail :D

Mode kovo 19, 2011, 21:51

man tie ratai kazkaip graziau atrodo kaip ant AE86 stovi :D

simioras kovo 21, 2011, 09:32

visiskai neidomus ir nevertas straipsnis

Driftmp3 balandžio 7, 2011, 01:37

Vyrai, vyrai, gana pestis. Svarbiausia yra tai kad atsiranda zmoniu kurie megsta pasikrapstyti prie auto, kad ir prie to paties guolio. Pats turedamas guoli mielai krapstyciausi prie jo. Apskritai Lietuvoje pamatyti body tuninga ganetinai retas atvejis. Atejus geresniems laikams pats sesiu prie savo auto ir ji grazinsiu. O sito guolio savininkas mldc. Gerai kad dar atsiranda zmoniu kurie sumano kaip „tiurlinguoti :D“ klasika.

lape balandžio 20, 2011, 17:52

na nei body tiuningo nei tiurlingo jame nera jei ka :) aciu ir uz pagyras ir uz pikta lietuviska zodi kas jau yra iprasta pas mus :)
automobilis yra tiesiog pilnai sutvarkytas ir perdazytas. nera ne vienos dalies kuri nejo is gamyklos su vw, viskas gamykliska apart pakabos.

brrr liepos 31, 2011, 04:07

jo neprestarauju golis geras is isores, salonas ne lavonas , bet jo dugnas tai nu nx :) jej ka sorry, bet wa dugnas kad kaip laistituvas pilnas skyliu :)

lape liepos 31, 2011, 09:32

ateik ir surask nors viena skyle :)

Tark žodį!

Žvaigždute pažymetus laukus užpildyti būtina. Jūsų nurodytas el.paštas nebus rodomas.

teksta galite formuoti tagais: <b> <i> <a>

avataras sugeneruojamas pagal jūsų el. pašto adresą gravatar.com serviso pagalba.